20-lecie istnienia Koła Grudziądzkiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta

Dnia 22 czerwca 2013 roku odbyły się obchody 20 – lecia istnienia Koła Grudziądzkiego – Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Patronat honorowy nad Jubileuszem istnienia Koła objął Prezydent Grudziądza Pan Robert Malinowski i inicjator powstania Koła Ksiądz Infułat Tadeusz Nowicki.

Wśród zaproszonych gości byli:

  • Wicemarszałek Senatu RP Pan Jan Wyrowiński
  • Posłowie: Pan Janusz Dzięcioł i Pan Tomasz Szymański
  • Przewodniczący Zarządu Głównego Pan Bohdan Aniszczyk
  • Przedstawiciele kół z Polski
  • Przedstawiciele lokalnej Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej

Obchody rozpoczęły się Uroczystą Mszą Świętą w Bazylice św. Mikołaja w Grudziądzu pod przewodnictwem ks. inf. Tadeusza Nowickiego w asyście ks. kan. Dariusza Kunickiego, ks. kan. Krzysztofa Zalewskiego, ks. Stanisława Słowika oraz ks. Jarosława Janowskiego. Po uroczystej Mszy Świętej wszyscy udali się do Ratusza. W trakcie uroczystości po okolicznościowych przemówieniach, aktywni członkowie Towarzystwa zostali wyróżnieni statuetkami przez Przewodniczącego Zarządu Głównego Pana Bohdana Aniszczyka oraz Prezesa Koła Grudziądzkiego Pana Zdzisława Paczkowskiego.

Uroczystość uświetniła młodzież Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Grudziądzu, po czym wszyscy udali się na obiad do Hotelu Rad. Organizatorzy umożliwili gościom zwiedzanie kompleksu grudziądzkich źródeł geotermalnych, po których wszyscy udali się do naszego schroniska.

Mamy nadzieję, że goście wywieźli z Grudziądza dobre wrażenia.

Pozdrawiamy i do zobaczenia na kolejnym Jubileuszu!

MSZA ŚW. W BAZYLICE MNIEJSZEJ W GRUDZIĄDZU

UROCZYSTOŚĆ 20-LECIA W RATUSZU

ZWIEDZANIE KOMPLEKSU GRUDZIĄDZKICH ŹRÓDEŁ GEOTERMALNYCH

ZWIEDZANIE SCHRONISKA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *