Projekt streetworking

W ramach projektu „Rewitalizacja społeczna grudziądzkiej Starówki” wsparciem objętych zostanie m.in. 20 osób, borykających się z problemem bezdomności. O realizacji tej części programu z przedstawicielem Straży Miejskiej rozmawiali dziś koordynatorzy projektu oraz zatrudnieni w jego ramach streetworkerzy.

Streetworking (praca prowadzona na ulicy) stanowi przykład innowacyjnej formy pracy socjalnej, która polega na pracy poza instytucjami, bezpośrednio w środowisku osoby potrzebującej. Poprzez swój indywidualny i elastyczny charakter streetworking umożliwia pomaganie ludziom dotychczas izolowanym i niezauważanym. Pozwala na dotarcie ze wsparciem do wielu trudnych grup społecznych w miejscach ich przebywania.

Takie, niestandardowe działania przewiduje także grudziądzki projekt, w ramach którego działa dwóch, odpowiednio przeszkolonych streetworkerów. W środę tj. 19 marca 2014 r. mieli oni okazję na omówienie swoich pierwszych doświadczeń oraz planu najbliższych działań z koordynatorem dzielnicowych grudziądzkiej Straży Miejskiej oraz Liderem i Partnerami projektu. Obecni na spotkaniu żywo dyskutowali także o szerokim, systemowym wsparciu osób bezdomnych, zgodnie postulując ścisłą współpracę w tym zakresie wszystkich grudziądzkich instytucji, zajmujących się pomocą społeczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *