Program wspierający powrót osób bezdomnych do społeczności

logo_brat_albert

Koło Grudziądzkie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w dniach 01.06.2015 – 31.12.2015 będzie realizowało projekt z programu Program wspierający powrót osób bezdomnych do społeczności” dotyczący celu: „Rozwój bazy i poprawa standardu oferowanych usług doraźnych w sytuacjach kryzysowych dla osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością”

 

Celem realizacji zadania publicznego jest rozwój bazy(Schroniska) poprzez remont, przystosowanie i wymianę na nowe wyposażenie części pomieszczeń placówki do zadań opiekuńczo- pielęgnacyjnych na 13 miejsc dla osób bezdomnych , które nie są wstanie samodzielnie funkcjonować oraz zapewnienie bezpieczeństwa socjalno-bytowego poprzez zakup piżam, ręczników, środków czystości, żywności, etc.

Wyremontowane zostanie 5 pokoi (łącznie na 13 miejsc) , łazienka i toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych, wyremontowany zostanie korytarz wraz ze schodami i przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Wymienione zostanie w pokojach i łazienkach stare wyposażenie, które przez wiele lat użytkowania uległo zniszczeniu i w większości nie nadaje się do dalszej eksploatacji.

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

www.mpips.gov.pl

Komentowanie jest wyłączone.